Kontakt
Przedszkole im. Św. Anieli Merici Sióstr Urszulanek UR w Sierczy
Strona głowna  /  Posiłki
Posiłki

 

                                    
                                                                                             
          18.02.2019 - 01.03.2019

 DATA 

 ŚNIADANIE 

 OBIAD 

PODWIECZOREK 

  18.02.2019

Poniedziałek

kawa z mlekiem, chleb razowy na miodzie, ser żółty, pomidor, ogórek kiszony


II śniadanie: banan

zupa pieczarkowo jarzynowa z makaronem i natką pietruszki, kotlet de volaille, ziemniaki, surówka Colesław, kompot truskawkowy

serek homogenizowany waniliowy, biszkopty

  19.02.2019
wtorek

kakao, chleb jagielloński, masło, mielonka wieprzowa, papryka, szczypiorek


II śniadanie: jabłko

kapuśniak z kiełbasą i ziemniakami,
risotto z sosem pomidorowym, brokuł, marchew gotowane na parze, kompot śliwkowy

faworki, herbata owocowa

  20.02.2019
środa

bawarka, chleb pszenny z masłem, pastą z tuńczyka
ogórek kiszony, pomidor


II śniadanie: mandarynka

zupa cebulowa z grzankami, pieczeń z jajkiem i szpinakiem, sos chrzanowy, ziemniaki, surówka wielowarzywna z kiełkami, kompot malinowy

ciasto ucierane
 z brzoskwinią, kakao

 21.02.2019
czwartek

kawa z mlekiem, kajzerka
z masłem, kiełbasą krakowską podsuszaną, pomidor, rzodkiewka, papryka

 

II śniadanie: ananas

zupa ziemniaczana z jarzynami, naleśniki z serem białym, sałatka owocowo marchewkowa, kompot truskawkowy

kanapki z masłem, pasztetem wieprzowym,
warzywa, herbata z cytryną

  22.02.2019
piątek

zupa mleczna z płatkami orkiszowymi, bułka z masłem, serem białym


 II śniadanie: gruszka

zupa brokułowa z ryżem, polędwiczki z dorsza, ziemniaki, kapusta czerwona z jabłkiem i kukurydzą, kompot wieloowocowy

galaretka w pucharku z mandarynkami, winogronem

bitą śmietaną i czekoladą

  25.02.2019
poniedziałek

kakao, bułka kukurydziana
z masłem, jajko gotowane, pomidor, ogórek


II śniadanie jabłko

zupa pomidorowa z makaronem, gulasz wieprzowy, ziemniaki, surówka z kiszonych ogórków z marchewką i kukurydzą, herbata owocowa

gofry z dżemem
 i owocami, herbata z cytryną

  26.02.2019
wtorek

bawarka, chleb dobczycki
z masłem, stół szwedzki:
wędlina, kabanosy, sery,
warzywa


II śniadanie: mandarynka

zupa marchewkowo ziemniaczana
z grzankami i natką pietruszki, gołąbki po hiszpańsku, sos pomidorowy z bazylią, kompot wiśniowy

owoce do wyboru: melon, kiwi, mandarynka, banan
 

  27.02.2019
środa

kakao, chleb graham z masłem, serkiem almette ogórkowym, rzodkiewka, pomidor

 

II śniadanie: banan

barszcz biały z ziemniakami, pierogi z mięsem, surówka z kiszonej kapusty z jabłkiem, marchewką i cebulką, kompot wiśniowy

sok marchewkowo owocowy, ciastka, chrupki,

  28.02.2019
czwartek

kawa z mlekiem, weka
 z masłem, szynką wiejską,
pomidor, ogórek, rzodkiewka

 

II śniadanie sok owocowy 100%, pączki (tłusty czwartek)

zupa ogórkowa z ryżem, kotlet z kurczaka w płatkach kukurydzianych , ziemniaki,
marchewka z chrzanem, kompot truskawkowy

bułka z dżemem, mleko

  01.03.2019
piątek

zupa mleczna z płatkami zbożowymi, bułka z masłem, twarogiem i konfiturą jagodową

 

II śniadanie: jabłko

zupa grysikowa z jarzynami, filet z miruny pieczony, ziemniaki, sałata lodowa ze śmietana, rzodkiewką i pomidorem, kompot malinowy

makaron kokardki z sosem truskawkowym

 
 

Ostatnia aktualizacja: 2019-02-17